Gry karciane – uwaga szuler!

Na szulerskie zagrania składa się wiele różnorakich zachowań, takich jak znakowanie kart, podpatrywanie kart, układanie kart, podpowiedzi od innych uczestników gry czy widowni itp. , itd. Najbardziej niebezpiecznym jest oczywiście szuler który układa karty,

ponieważ w czasie rozdania może on sobie, lub wspólnikowi wyłożyć bardzo dobre zestawy kart. Pamiętajmy .że szuler nie będzie chwalił się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Wręcz odwrotnie, będzie on się starał sprawiać wrażenie osoby niezdarnej, niepotrafiącej grać, mylącej się podczas rozdań.

Gdy po kilku godzinach koncentracja pozostałych graczy opadnie pod wpływem zmęczenie, wtedy szuler wkracza do akcji. Najłatwiej i najszybciej zdemaskuje szulera inny gracz posiadający niezwykła zręczność (np. iluzjonista). Szuler może filować, tzn. rozdawać karty dobre karty sobie lub wspólnikowi. Przeważnie ktoś kto filuje cały czas spogląda na karty trzymane w ręku, które rozdaje. Inni gracze tego nie robią. Innym przykładem są znaczone karty.

Bardzo przydatne na przykład w Blackjacku. Przeważnie polega to na domalowaniu tuszem jakiś znaczków w lewym górnym rogu, poprawę ornamentu. Znaczone karty to nie tylko domalowane znaczki, ale również dyskretne zagięcia. Osobnym sposobem oszustwa jest granie na cynk. Podpowiadającą osoba jest inny gracz, lub ktoś z widzów (tzw. sternik).